Szukaj
Close this search box.

Napisz do nas

Jakie są zalety solidnych mebli?

Urządzasz lub remontujesz? Świetnie. Teraz musisz zdecydować, jakie meble wybrać. Czy będzie z płyt laminowanych, płyt MDF czy z litego drewna? Z trzech wymienionych rodzajów meble masywne są najdroższe, ale oferują najwyższą jakość i wiele istotnych zalet.

Z długoterminowego punktu widzenia jest to tańsza opcja

Jeśli spojrzymy na cenę mebli z litego drewna tylko w jednym kierunku, widzimy relatywnie wyższą cenę zakupu. Jednak to prawda, ale to tylko inwestycja początkowa. Ponieważ kupujesz meble, które przetrwają pokolenia , nie będziesz musiał co pięć lat wydawać pieniędzy na nowe elementy.

Ekologiczne rozwiązanie

Chociaż prawdą jest, że do produkcji mebli trzeba wyciąć sporo drzew, solidna konstrukcja jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska. Takie meble wykonane są wyłącznie z litego drewna i nie zawierają żadnych sztucznych materiałów , w przeciwieństwie do mebli wykonanych z laminatu czy płyt MDF. Jeśli dobrze dbasz o meble z litego drewna, będą one trwać wiecznie.

Odpowiedni dla alergików

To, że meble z litego drewna są nieszkodliwe dla zdrowia, to stosunkowo stare informacje. Jednak temu aspektowi wciąż poświęca się niewiele uwagi. Jeśli chcesz zbudować zdrowy dom, tego typu meble będą idealne. Przede wszystkim meble do sypialni , ale także do pokoju dziecięcego powinny być wykonane z uczciwego materiału, najlepiej bez zawartości sztucznych substancji.

Jeśli ulegnie uszkodzeniu, po prostu naprawisz powierzchnię

Kolejną dużą zaletą jest łatwość naprawy. Jeśli przypadkowo stworzysz na meblach bruzdy, wgłębienia, plamy itp., wystarczy przeszlifować powierzchnię olejowanego drewna i nałożyć specjalny olej z woskiem . Oczywiście mebel można również polakierować, jeśli zakupiliśmy mebel lakierowany. Późniejsza pielęgnacja mebli jest stosunkowo prosta. Wystarczy sucha ściereczka do kurzu lub lekko wilgotna miękka ściereczka.

Naturalny wygląd i zapach

Oczywiście lite drewno pachnie delikatnie, ale pod tym określeniem wyobraź sobie całą gamę doznań. Drewno jest przyjemne w dotyku, ciepłe, ma fakturę naturalną i bliską człowiekowi. Ponadto lite drewno liściaste (np. dąb, buk, jesion itp.) jest bardzo jednorodne i spiekane, nie tworzy wiórów ani włosków jak drewno miękkie (np. świerk czy sosna).

Jednak te wspaniałe właściwości solidnych mebli można również postrzegać jako wady. Laminat ma tę przewagę nad litym drewnem, że ma nieskazitelny wygląd bez sęków i drobnych niedoskonałości spowodowanych porostem drewna. Można go również czyścić dowolnymi środkami chemicznymi itp. Właściwie jest to postać kontra sztuczna doskonałość. Jeśli jednak w jakikolwiek sposób zakłócisz laminat, wszystkie jego plusy natychmiast zamieniają się w minusy. Laminat nie daje się już naprawiać, odsłania się mniej wytrzymała płyta wiórowa, a cały mebel traci na wartości.

Projekt, który nigdy nie zawodzi

Meble z litego drewna były i zawsze będą bardzo poszukiwane . Jest tak popularny, że nawet meble z tektury są wykonywane w drewnie. Dlatego polecamy wybór ponadczasowych masywnych mebli , które staną się dominującym elementem Twojego pokoju. Dodatkowo można ją idealnie łączyć z różnymi dekoracjami. Czasami mogą to być metalowe wazony i inne dekoracje, innym razem, jeśli chcesz odmiany, elementy szklane i tak dalej.

Każdy kawałek jest oryginalny

Każde drzewo ma inną strukturę i drobne niedoskonałości, takie jak małe sęki. Dlatego każdy egzemplarz jest wyjątkowy . Możesz być pewien, że nie znajdziesz dwóch identycznych krzeseł, łóżek, stolików czy innych kawałków litego drewna.

Więcej artykułów

Jak wybrać łóżko?

Meble z litego drewna cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, zarówno ze względu na swoją jakość, jak i wygląd. Przyjdź i skorzystaj z dobrych wskazówek i

Cały artykuł

Kam dál?

Kupujesz hurtowo?

Potrzebujesz wyposażyć restaurację , hotel lub biuro ? Złóż zapytanie, a skontaktujemy się z Tobą z ofertą hurtową mebli solidnych.

Prześlij zapytanie

Lub napisz bezpośrednio na e-mail: info@gregorymeble.pl lub zadzwoń 774 935 632.Napisz do nas, chętnie pomożemy w doborze towaru.Ta strona jest chroniona przed spamem za pomocą Google reCAPTCHA.
Prywatność i Warunki korzystania z usługi .

Udzielimy Ci rabatu!

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj 3% rabatu na zakup.