Szukaj
Close this search box.

Napisz do nas

Co zrobić, gdy łóżko skrzypi?

Skrzypienie łóżka to bardzo niepokojący problem, który albo nie pozwala nam zasnąć, albo budzi nas w nocy nieprzyjemnym trzeszczącym dźwiękiem, który słychać przy najmniejszym ruchu. Jak położyć kres temu problemowi i zakończyć go na dobre?

Krok po kroku

Łóżko służy przede wszystkim do odpoczynku, więc nieprzyjemne skrzypiące dźwięki to ostatnia rzecz, którą chcemy usłyszeć, gdy pragniemy spokoju. Aby móc wyeliminować skrzypienie, będziemy musieli najpierw ustalić jego pochodzenie.

Najczęstszymi przyczynami są poluzowane śruby, a co za tym idzie łączenia łóżka, ruszt i wreszcie nierówna powierzchnia, na której stoi łóżko. Aby znaleźć konkretną lokalizację, szukaj, naciskając kolejno na każde łóżko.

Ponieważ połączenie deski czołowej i podnóżka jest najbardziej obciążone, prawdopodobnie jest to jedno z miejsc, z których dochodzą skrzypiące dźwięki. Następnie sprawdź śruby i przegub, nie zapomnij też o sprawdzeniu rusztów. Problemy mogą pojawić się na przykład wtedy, gdy ocierają się o siebie lub o ramy łóżka.

Jeśli przejrzałeś łóżko kawałek po kawałku i z głową w żałobie nadal nie odkryłeś przyczyny skrzypienia, przenieś swoją uwagę na podłogę. Sprawdź, czy łóżko stoi na 100% płaskiej powierzchni. Gdy wykryjesz nieprawidłowości, mogą one być przyczyną nieprzyjemnych dźwięków.

Jak naprawić

Przyczyna skrzypienia ujawniona? Zadzwoń 3 razy! Kudłaty! Pozwól sobie na szybkie załatwienie sprawy, abyś mógł dziś wieczorem zasnąć bez zakłóceń.

W przypadku wykrycia problemu z luźnymi śrubami i połączeniami, należy wszystko dobrze nasmarować i dokręcić. Do smarowania można użyć wosku świecowego, parafiny lub oleju silikonowego w sprayu. Dokręcić odpowiednim śrubokrętem lub wiertarką akustyczną z odpowiednim wiertłem.

Jeśli problem powstał na skutek ocierania się dwóch listew o siebie (najczęściej w okolicy lędźwiowej, gdzie łóżko jest najbardziej obciążone) lub o ramę łóżka, masz kilka możliwości jego rozwiązania. Albo nasmarować to miejsce tymi samymi produktami, które zalecane są do smarowania śrub. Inną opcją jest przyklejenie wykładziny lub innej miękkiej taśmy na problematycznym obszarze, lub wyłożenie rusztu kawałkiem tkaniny. W przypadku rusztów listwowych o regulowanej sztywności można manipulować plastikowymi ślizgaczami tak, aby nie ocierały się o siebie, a na koniec nasmarować je. W przypadku rusztu stałego należy sprawdzić, czy deski są solidnie przymocowane do łóżka za pomocą śrub.

W przypadku nierównej podłogi, poprawka jest najprostsza – podeprzyj nogi łóżka, aby uzyskać jego poziom.

Wybierając łóżko, zwróć uwagę na wybór materiału

Mamy nadzieję, że wykryłeś problem i dzięki naszym poradom udało Ci się go naprawić. Na koniec chcielibyśmy Ci powiedzieć, że skrzypiące łóżko nie oznacza, że jest złej jakości, a często wystarczy lekka naprawa, która pomoże Ci pozbyć się problemu.

Kupując w przyszłości nowe łóżko, upewnij się, że wybierasz materiał wysokiej jakości, taki jak lite drewno. Gregory Furniture oferuje wysokiej jakości łóżka z litego drewna w wielu wzorach do wyboru.

Więcej artykułów

Jak wybrać łóżko?

Meble z litego drewna cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, zarówno ze względu na swoją jakość, jak i wygląd. Przyjdź i skorzystaj z dobrych wskazówek i

Cały artykuł

Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy czuć się szczególnie komfortowo, abyśmy mogli wygodnie zasypiać, spać i budzić się. Ważne jest, abyśmy znaleźli wygodne i praktyczne

Cały artykuł

Kam dál?

Kupujesz hurtowo?

Potrzebujesz wyposażyć restaurację , hotel lub biuro ? Złóż zapytanie, a skontaktujemy się z Tobą z ofertą hurtową mebli solidnych.

Prześlij zapytanie

Lub napisz bezpośrednio na e-mail: info@gregorymeble.pl lub zadzwoń 774 935 632.Napisz do nas, chętnie pomożemy w doborze towaru.Ta strona jest chroniona przed spamem za pomocą Google reCAPTCHA.
Prywatność i Warunki korzystania z usługi .

Udzielimy Ci rabatu!

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj 3% rabatu na zakup.