Szukaj
Close this search box.

Napisz do nas

Jak wybrać łóżko?

Meble z litego drewna cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, zarówno ze względu na swoją jakość, jak i wygląd. Przyjdź i skorzystaj z dobrych wskazówek i porad, które ułatwią wybór łóżka.

Rozmiar ma znaczenie

Decydując się na wielkość łóżka, w grę wchodzi stosunkowo duża liczba aspektów, które należy wziąć pod uwagę.

Pierwszym ważnym punktem są wymiary pokoju. Niezależnie od tego, czy szukasz łóżka podwójnego, czy pojedynczego, celem nie jest, aby zajmowało ono cały pokój. Ponadto ważne jest oczywiście, aby szczególnie wysocy mężczyźni nie wystawali nóg z łóżka. Jego długość powinna być zatem co najmniej o 10 cm dłuższa niż wzrost człowieka . Na koniec weźmy pod uwagę również wysokość łóżka, którego najmniejszy zalecany rozmiar to 30 cm . Dla seniorów, którym często trudno jest wstać z pozycji siedzącej, zalecana wysokość łóżka wraz z materacem i listwą to 50-60 cm.

Jeśli wybierasz podwójne łóżko , na które masz wystarczająco dużo miejsca w przestronnej sypialni, możesz szukać wśród największych o wymiarach 200 x 200 cm , ale są też mniejsze podwójne łóżka o wymiarach 200 x 180 cm lub 200 x 160 cm .

Jeśli szukasz pojedyńczego łóżka, które w nagłych wypadkach pomieści dwie osoby, a w pokoju jest na nie wystarczająco dużo miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie łóżko z litego drewna o wymiarach 140 x 200 cm . Oczywiście dostępne są również mniejsze łóżka jednoosobowe o wymiarach 120 x 200 cm i wreszcie popularny rozmiar 90 x 200 cm , który jest absolutnym klasykiem.

Selekcja oparta na drewnie

Materiały z litego drewna są podzielone na kategorie według twardości, a tym samym trwałości i żywotności drewna. Do grupy drewna miękkiego zalicza się np . drewno świerkowe czy sosnowe . Ta alternatywa jest najtańsza ze względu na łatwą dostępność w Europie Środkowej. Następna jest grupa drewna liściastego, w której znajduje się buk. Materiał ten jest twardy i wytrzymały . Jeśli jednak cierpisz na widoczną strukturę drewna, dąb , który również należy do grupy drzew liściastych, będzie właściwym wyborem do Twojego łóżka.

Dostępne warianty łóżek

Wybierając łóżko, oczywiście zwracamy uwagę na to, aby jego wygląd wizualnie ładnie pasował do konkretnego pomieszczenia. Jeśli wybierzesz łóżko , w którym odnajdziesz elementy ciemnego metalu, mamy dla Ciebie propozycję pięknych łóżek w połączeniu litego dębu i metalu .

Łóżko Olívie , dostępne w wielu rozmiarach, jest zbudowane na metalowych ramach w kolorze czarnym, które wspierają wytrzymałość i trwałość samego twardego drewna dębowego. Łóżko jest bardzo nowoczesne i nadaje domowi współczesny wygląd i ponadczasowy styl. Drewno jest dumne z pięknych rysunków na powierzchni, tworzy przytulne wrażenie i, co nie mniej ważne, wygląda naturalnie.

Jeśli jednak nie chcesz wprowadzać metalu do swojej sypialni, wybierz spośród innych dostępnych opcji. Najpopularniejszym łóżkiem wykonanym z litego drewna bez elementów metalowych jest łóżko Pavla z litego dębu z miejscem do przechowywania pod łóżkiem. W przypadku tego wariantu jest to schowek schowany pod ramą łóżka podnoszonego . Dostępne są jednak również łóżka z szufladami pod łóżkiem .

Łóżko z pojemnikiem czy bez?

Kiedy myślisz o łóżku ze schowkiem, pierwszą rzeczą, która przychodzi ci na myśl , jest możliwość powiększenia przestrzeni do przechowywania , co jest jednocześnie jego największą zaletą. Pod łóżkiem możesz przechowywać ubrania sezonowe lub np. pościel.

Jednak zaletą łóżka bez miejsca do przechowywania jest stały przepływ powietrza, który lepiej wentyluje materac. Kolejną korzyścią jest dostępna przestrzeń, pod którą bez problemu można posprzątać, odkurzyć i wytrzeć kurz.

Dobór rusztu, zagłówka i stolika nocnego – dodatkowe niezbędniki

Kratki, dostępne również w ofercie Gregory Furniture, dzielą się na grupy pełne i listwowe. Ruszt stały jest uważany za podstawową i tanią opcję . Jego elastyczność jest bliska zeru i nie ma możliwości udźwignięcia ciężaru ciała.

Ruszty rusztowe mają zupełnie przeciwne właściwości. Ruszty listwowe są elastyczne, w niektórych przypadkach posiadają również regulowaną sztywność. Elastyczne listewki wraz z dobrze dobranym materacem rozkładają ciężar ciała na całe łóżko tak, aby jedno miejsce nie leżało, co negatywnie wpłynęłoby na jakość snu w przyszłości. Najlepszej jakości ruszty lamelkowe oferują nawet wiele stref o różnej twardości.

Ostatnim aspektem do rozważenia jest wybór czoła. Może być tekstylny lub drewniany. Zaletą tkaniny jest to, że możesz się o nią oprzeć, gdy chcesz na przykład poczytać w łóżku. Minusem jest jednak to, że nietrudno się zabrudzić i całkowicie łatwo wyczyścić, a do tego pokrywa dużą część drewna pięknymi wzorami . Doskonałą opcją jest więc wyjmowany materiałowy front, który w razie potrzeby można w każdej chwili założyć.

Jeśli chodzi o wybór stolika nocnego , zawsze wybieraj ten z tej samej kolekcji . Dopasuje się do łóżka nie tylko pod względem wyglądu, ale również wysokości.

Podsumowując

Wybierz łóżko, które Ci się spodoba i nie możesz się doczekać leżenia, to ostatecznie najważniejsza rzecz.

Więcej artykułów

Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy czuć się szczególnie komfortowo, abyśmy mogli wygodnie zasypiać, spać i budzić się. Ważne jest, abyśmy znaleźli wygodne i praktyczne

Cały artykuł

Kam dál?

Kupujesz hurtowo?

Potrzebujesz wyposażyć restaurację , hotel lub biuro ? Złóż zapytanie, a skontaktujemy się z Tobą z ofertą hurtową mebli solidnych.

Prześlij zapytanie

Lub napisz bezpośrednio na e-mail: info@gregorymeble.pl lub zadzwoń 774 935 632.Napisz do nas, chętnie pomożemy w doborze towaru.Ta strona jest chroniona przed spamem za pomocą Google reCAPTCHA.
Prywatność i Warunki korzystania z usługi .

Udzielimy Ci rabatu!

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj 3% rabatu na zakup.