Zalety solidnych mebli

Po latach nadużywania imitacji forniru i laminatu, wysokiej jakości meble lite wracają do wielkiej popularności. Porozmawiajmy więc o tym, jakie są przyczyny jego popularności i jakie są jej zalety.

Najczęstszym argumentem zwolenników masywu jest „zapach drewna”. Oczywiście lite drewno pachnie delikatnie, ale pod tym określeniem wyobraź sobie całą gamę doznań. Drewno jest przyjemne w dotyku, ciepłe, ma naturalną i bliską człowiekowi fakturę. Ponadto lite drewno liściaste (np. dęby, buki, jesiony itp.) są bardzo jednorodne i spieczone, nie tworzą wiórów ani włosków, tak jak drewno miękkie (np. świerk czy sosna). Dotykanie takiego materiału jest przeżyciem samym w sobie.

Zalety solidnych mebli 1

Jednak te wspaniałe właściwości solidnych mebli można również uznać za wady. W porównaniu do litego drewna, laminat ma tę zaletę, że ma nieskazitelny wygląd bez sęków i drobnych niedoskonałości spowodowanych porostem drewna, można go czyścić dowolnymi środkami chemicznymi itp. Właściwie jest to postać kontra sztuczna doskonałość. Jeśli jednak w jakikolwiek sposób zakłócisz laminat, wszystkie jego plusy natychmiast zamieniają się w minusy. Laminat nie daje się już naprawiać, odsłania się mniej wytrzymała płyta wiórowa, a cały mebel traci na wartości.

Ale spójrzmy na finansową stronę rzeczy. Z pewnością będziecie się przekonywać, że taki masyw jest niewątpliwie drogi. Tak i nie. Cena zakupu jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku płyty wiórowej klejonej laminatem. Trwałość mebli solidnych jest natomiast wielokrotnie dłuższa, przy normalnej obsłudze wystarczy na całe życie człowieka bez szkody dla swojej funkcji. Ponadto solidne meble można stosunkowo łatwo odnowić i przywrócić im blask nawet po latach użytkowania. Ponadto ceny wysokiej jakości litego drewna nie muszą zaczynać się od dziesiątek tysięcy, ale można znaleźć bardzo ładne kawałki litego drewna nawet w kolejności tysięcy koron.

Więcej artykułów

Kam dál?

Kupujesz hurtowo?

Potrzebujesz wyposażyć restaurację , hotel lub biuro ? Złóż zapytanie, a skontaktujemy się z Tobą z ofertą hurtową mebli solidnych.

Prześlij zapytanie

Lub napisz bezpośrednio na e-mail: info@gregorymeble.pl lub zadzwoń 774 935 632.

Napisz do nas, chętnie pomożemy w doborze towaru.

Ta strona jest chroniona przed spamem za pomocą Google reCAPTCHA.
Ochrona prywatności i Zasady i warunki.

Udzielimy Ci rabatu!

Zapisz się do naszego newslettera i uzyskaj 3% rabatu na zakup.